START OM DUBIO MEDARBETARE KONTAKT Home Om Dubio Medarbetare Kontakt

Nicolaus Rubensson
Advokat, delägare

Inriktning: Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn.

Tvångsvård (LVU, LPT, LRV, LVM), asyl- och migrationsrätt samt familjerätt.

rubensson@advokatdubio.se

Anwar Osman.
Advokat, delägare

Inriktning: Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn.

Tvångsvård (LVU, LPT, LRV, LVM), asyl- och migrationsrätt samt familjerätt.

osman@advokatdubio.se

Viktor Banke
Advokat, delägare

Inriktning: Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn.

Tvångsvård (LVU, LPT, LRV, LVM), asyl- och migrationsrätt samt familjerätt.

viktor@advokatdubio.se

Karin Törnell
Jurist, student


Hanna-Marija Zivojinovic
Biträdande jurist

Inriktning: Brottmål, Målsägandebiträde, särskild företrädare för barn.

Tvångsvård (LVU, LPT, LRV, LVM), asyl- och migrationsrätt samt familjerätt.

hanna@advokatdubio.se

Peter Plewinski  
Biträdande jurist

Inriktning: Brottmål, Målsägandebiträde, särskild företrädare för barn.

Tvångsvård (LVU, LPT, LRV, LVM), asyl- och migrationsrätt samt familjerätt.

plewinski@advokatdubio.se

Daniel Albady
Jurist, student


Evin Cetin
Advokat, delägare

Inriktning: Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn.

Tvångsvård (LVU, LPT, LRV, LVM), asyl- och migrationsrätt samt familjerätt.

cetin@advokatdubio.se

Philip Hedberg
Advokat, delägare

Inriktning: Brottmål, offentlig försvarare, målsägandebiträde, särskild företrädare för barn.

Tvångsvård (LVU, LPT, LRV, LVM), asyl- och migrationsrätt, tvistemål samt arbetsrätt.

hedberg@advokatdubio.se

Hantverkargatan 48  -  112 21 Stockholm  -  Köpmangatan 12  -  711 15 Västerås Tel växel: 010 172 72 77  -  Fax 08 650 31 11  -  info@advokatdubio.se